II Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

20 Września 2014r. odbył  się II Chojnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych. W zamyśle impreza miała tak jak I Chojnicki Zlot odbywać się na płycie Starego Rynku w Chojnicach.

Przygotowania do Zlotu miały swój finał w sobotnie przedpołudnie 20.09.2014 r., jak się okazało chyba najcieplejsze i najbardziej słoneczne tego września. Poza ekspozycją pojazdów uczestniczących, tego roczną imprezę ubarwiono o elementy edukacyjne, jakimi były pokaz pierwszej pomocy, prezentacja karetki pogotowia oraz wozu strażackiego. Po pokazie każdy kto chciał mógł zweryfikować swoje umiejętności i samemu  spróbować udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. W nagrodę Automobilklub Chojnicki rozdawał opaski odblaskowe, promując ustawowe zmiany nanoszące obowiązek noszenia po zmroku elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którym rozdawano balony z logo Automobilklubu. Czekała na nich trampolina, gumowa zjeżdżalnia oraz stoisko z prażoną kukurydzą i watą cukrową.

Frekwencja na Zlocie przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Tego dnia na Starym Rynku zaprezentowało się w sumie 70 pojazdów. Różnorodność oszałamiała. Najstarsze pojazdy pochodziły z lat 40 ubiegłego wieku, a najmłodsze do niedawna były częstym widokiem na polskich drogach. Zlot zakończył się paradą ulicami miasta"